Як уберегтись під час пандемії COVID-19: основні поради у вигляді інфографіки

Пам’ятайте, що руки варто мити настільки часто, наскільки це можливо.

Американська науковиця Нелл Вотсон читала лекцію на присвяченому коронавірусу саміті. Вона розповіла, як не заразитись під час пандемії COVID-19.

Читайте такожЯк зробити антисептик для рук вдома: прості рецепти (відео)

Видання "Букви" переклало її рекомендації та навело інфографіку на цю тему. УНІАН розповідає про найважливіше з цього у вигляді ілюстрацій. 

Шляхи передачі коронавірусу

Є три основні шляхи поширення вірусу – повітряно-крапельний (чхання і кашель), контактний (торкнулись чогось – і тоді торкнулись слизових оболонок на своєму тілі). Також ми досі не знаємо, чи передається вірус через фекалії (лінк на наукову статтю англійською). Про всяк випадок, опускайте кришку унітазу, коли змиваєте і старайтесь уникати громадських вбиралень.

Про маски

Коли людина кашляє чи чхає у масці, частинки вологи не розлітаються сильно. Оскільки у світі зараз істотний дефіцит медичних масок, має сенс вдягати маску на хвору людину – і обходитись без масок тим, хто наразі не захворів. Якщо у приміщенні 10 людей і одна з них кашляє чи чхає – маску треба вдягати насамперед на неї. Тоді в решти значно вищі шанси не заразитись.

Ви можете зробити маску і власноруч. Як - читайте в матеріалі УНІАН.

Про бороди й вуса у чоловіків

Джентельменам, які мають бороди, радять щонайменше підрізати їх до невеликих вус, щоб будь-яка маска, яку ви носите, добре на вас сиділа й була у принципі ефективною. Також пам’ятайте, що борода – комфортне місце для існування й розмноження мікробів, у тому числі вірусів.

Про те, як правильно мити руки

Будь ласка, пам’ятайте, що руки варто мити настільки часто, наскільки це можливо. Світлі плямки на зображенні нижче – мікроби. 30 секунд якісного миття – і ви бачите різницю.

Якщо немає інших варіантів, можете використовувати знезаражувач для рук. Але якщо є доступ до мила й води – обирайте їх: вони утричі ефективніші. Якщо в зоні доступу – лише знезаражувач (наприклад, ви десь на вулиці) – тримайте руки вологими настільки довго, наскільки це можливо. Так побільше мікробів загинуть.

Якщо придбати антисептик ви не змогли – можете приготувати власноруч. УНІАН писав, як це зробити.

Постарайтесь уникнути потискання рук. Це складно в суспільстві, де від вас цього очікують – але ж є стільки альтернативних способів привітання.

Також можете огорнути поверхні, яких часто торкаєтесь, мідною фольгою. На міді мікроби й віруси довго не живуть – і COVID, якщо туди потрапить, зникне протягом приблизно чотирьох годин.