Молоді люди неуважно ставляться до свого здоров'я і схильні до останнього ігнорувати небезпечні симптоми, пояснює медик.
Новий, "британський" штам коронавірусу найбільше вражає молодь і людей працездатного віку. Летальність COVID-19 серед цих категорій пацієнтів підвищилась.
Читайте такожЗеленський порадив українцям частіше міряти температуру, тиск і сатурацію
Про це в інтерв'ю УНІАН розповіла завідувачка відділення анестезіології та інтенсивної терапії клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Львова Наталія Матолінець.
"У нас є різні пацієнти, але дійсно, британський штам найбільше вражає молодь, людей працездатного віку. На сьогодні у нас наймолодша пацієнтка - 22 роки. Це дівчина, у якої виявлений цукровий діабет та тяжка пневмонія, вона на штучній вентиляції легень, боремося за її життя. Найстаршому нашому пацієнтові у реанімації 89 років. Тобто є різна вікова категорія, але найбільше поступає пацієнтів у віці від 46 до 53-60 років", - розповіла лікар.
За її словами, ці люди ходять на роботу і зазвичай просто не звертають увагу на тривожні симптоми - температуру, ломку, нежить.
"От вони ходять-ходять… Самі потім кажуть, мовляв, та я випивав щодня по 3 грами парацетамолу, бо піднімалась температура. А потім в один момент зранку прокидаються (9-12 доба) і вже таблетка не допомагає. Їх привозять каретою швидкої допомоги, а там 80-90% ураження легень", - розповідає Матолінець.
За словами лікарки, її медзаклад вже навіть не бере пацієнтів з ураженням легень менше за 70%, адже хворих з тотальним ураженням стало забагато.
"Раніше, під час другої хвилі, ми працювали з пацієнтами з ураженням 40-50%, але то були люди старшого віку. А зараз молодь і 80-90% ураження…", - пояснила вона.
За словами медика, летальність серед пацієнтів на стаціонарі дуже висока.
"Можливо, у цифрах так, як було і торік влітку, але тоді помирали пацієнти категорії 80+, а тепер 50+, це дуже страшно. Якщо в цифрах, то в нашій лікарні з 55 пацієнтів в реанімації за добу помирає в середньому 3-5 осіб", - повідомила Матолінець.