В Україні для лікування коронавірусу призначено 242 лікарні / фото УНІАН

Керівник Національної служби здоров’я України (НСЗУ) Оксана Мовчан наголосила, що з 1 травня лікарням, які не включені до переліку з 242 опорних медзакладів для госпіталізації пацієнтів з COVID-19, заборонено приймати на стаціонарне лікування таких хворих.

Як передає кореспондент УНІАН, на онлайн-брифінгу Мовчан відзначила, що у зв’язку з тим, що медична система України налагоджувала свої процеси під час епідемії COVID-19, певні лікарні, які не увійшли у перелік з 242 медзакладів, що був затверджений МОЗ для госпіталізації хворих на COVID-19, все-таки приймали хворих.

Читайте такожУ МОЗ заявили, що пік захворюваності на коронавірус в Україні був 17 квітня

Відео дня

«Це заборонено з 1 травня. Ми не хочемо, щоб пацієнтів (з COVID-19 – УНІАН) везли в усі лікарні в країні, щоб це спричинило зараження пацієнтів з іншими хворобами або це спричинило зараження лікарів, які є неготовими до цього, не матимуть необхідного захисту», - наголосила керівник НСЗУ.

Вона додала, що усі лікарні, які надавали допомогу при COVID-19 у квітні, отримають необхідне фінансування.

Мовчан зауважила, що у квітні пацієнтів з COVID-19 госпіталізували ще 102 медзаклади, які не були визначені як опорні для лікування цього захворювання.

Вона зауважила, що стосовно надання екстреної медичної допомоги та роботи мобільних бригад хворим та особам з підозрою на COVID-19 буде виділене додаткове фінансування.

Керівник НСЗУ відзначила, що усі регіональні центри екстреної медичної допомоги можуть укладати контракти з НСЗУ щодо надання екстреної медичної допомоги особам з підозрою на інфікування коронавірусом і встановленим діагнозом COVID-19

Як повідомляв УНІАН, станом на ранок 6 травня в Україні зафіксовано 13 тис. 184 лабораторно підтверджених випадки COVID-19, з них 327 летальних, 2 тис. 97 пацієнтів одужали. За добу зареєстровано 487 нових випадків.

Читайте також: