З 12 травня в Україні почали пом'якшувати карантинні обмеження, але медики нагадують, що захворювання не перестало циркулювати країною. Через те, що тепер людям дозволили відвідувати різні заклади, гуляти в парках і виходити на роботу, потрібно обов'язково дотримуватися всіх правил безпеки, щоб не заразитися.
Попри вихід з карантину, коронавірус не припинив циркулювати. Тому люди повинні дотримуватися правил безпеки для самих себе. З них три є найбільш важливими.
Про це розповіла інфекціоніст, медичний експерт ЮНІСЕФ Катерина Булавінова в ефірі ТСН.
Читайте такожЗ 22 травня: у МОЗ уточнили, що передбачатиме другий етап послаблення карантину
Перше правило, за її словами, це соціальна дистанція. Треба намагатися тримати дистанцію в аптеках, магазинах. Цього часто не відбувається, зазначила вона.
Друге правило. Якщо у вас є мінімальні симптоми будь-якого захворювання, яке схоже на застуду – невисока температура, кашель, нежить, першіння в горлі – не треба йти на роботу, щоб не заражати інших людей.
Третє правило стосується гігієни рук. Люди недостатньо добре миють руки, пояснила інфекціоніст. А до цього треба ставитися дуже серйозно, підкреслила вона.
Щодо дітей, то Булавінова зазначила, що вони не є групою ризику по коронавірусу, але можуть заражати своїх бабусь і дідусів з групи ризику.
Експерт наполягає, що діти навіть з мінімальними симптомами хвороби не повинні ходити в дитсадок.
"Навіть якщо вони не є небезпечними для інших дітей, вони можуть заразитися від іншої дитини і принести це додому і заразити бабусю і дідуся. А треба їх поберегти", - пояснила Катерина Булавінова.
Нагадаємо, що Міністерство охорони здоров'я України має орієнтовні дати переходу до наступного етапу зняття карантину, проте це буде можливо лише за умови досягнення певних показників.
Читайте також: