Чи можна відновлювати роботу метро в Україні / фото УНІАН

Метро, яке не працювало в Україні понад два місяці через карантин, можна було взагалі не закривати.

Про це в ефірі "Сніданку з 1+1" розповіла доктор медичних наук, професор медицини, завідувач відділу респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Громашевського Алла Мироненко, передає ТСН.

"Ми фактично єдина країна, яка закрила метро. Навіщо? Вдягніть на людей маски. Якщо маска є на всіх, а потім помити руки, то це цілком (достатньо - ред.). Весь світ так зробив. А у нас не було тоді масок", - зауважує вірусолог.

Відео дня

Читайте такожКличко закликав запустити наземний громадський транспорт і відкрити великі магазини в Києві з 23 травня

Разом із тим професор солідарна з МОЗ щодо відкриття пляжів. "На свіжому повітрі заразитися складно. Вітер розносить цей інфекційний аерозоль, сонце інактивує вірус дуже швидко, бо ультрафіолет інактивує вірус. Якщо немає дуже близького контакту на пляжі, то це нікому нічим не загрожує", - пояснила Мироненко.

Вірусолог каже, що в Україні також можна було б дозволити роботу басейнів. "Вода в басейнах хлором чи не хлором знезаражується, дезінфікується. Коли йдеться про хлор, а він там і в повітрі, то не бачу нічого страшного. Вода в басейні напівпроточна. Є версія, що вірус може у воді довго зберігатися, але в якій воді? Якщо вірус потрапляє в легені, то вже дуже велика концентрація його має бути, а в басейні такого не можна забезпечити", - розповіла доктор медичних наук.

Нагадаємо, мер Києва Віталій Кличко просить уряд дозволити відновити роботу метро з 25 травня, як це і планувалося раніше, ", бо в місті відбувається транспортний колапс".

Читайте також: