Україна може піти на жорсткий карантин: Ляшко назвав умови повного локдауна / фото УНІАН

В Україні зростає кількість хворих на коронавірус і жителі країни побоюються повного закриття всіх областей на жорсткий карантин. Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко назвав умови повного локдауну і пояснив, що потрібно робити, щоб його уникнути.

Читайте такожЗеленський розповів, скільки триватиме боротьба з COVID-19

Як наголосив Віктор Ляшко у дописі для "НВ", бізнесмени повинні створити умови для того, щоб люди могли спокійно пересуватися.

Відео дня

"Якщо це ресторани, то столики повинні розташовуватися на відстані 1,5 метрів. При таких умовах, якщо ми всі будемо їх дотримуватися, ніякого повного карантину не повинно бути в нашій країні. Межа — кількість зайнятих лікарняних ліжок. Інакше система охорони здоров'я може опинитися на межі колапсу, оскільки крім ковідних хворих у нас ще є люди з інфарктами, інсультами та іншими захворюваннями, кому невідкладна допомога повинна надаватися", - пояснив Ляшко.

Він зазначив, що в цілому зараз по країні наповненість ліжок на рівні 50%, але в різних регіонах абсолютно різна динаміка.

Ляшко також оцінив ймовірність національного локдауну, який може бути оголошений в Україні і закликав не прив'язуватися до конкретної дати.

"Повторюся: ніхто не буде нікого закривати, якщо ми будемо дотримуватися санітарних норм, і епідемію можна буде контролювати. І з приводу національного локдауна, то я б не прив'язувався до жодної дати. На локдаун можна піти й раніше 25 жовтня, і пізніше. Залежить тільки від зростання кількості випадків інфікування коронавірусом. Інші країни показують приклад. Ізраїль вже пішов. Тут мало сподіватися на те, що ми не повторимо цей досвід, хоча потрібно все для цього робити", - сказав головний санітарний лікар і додав, що багато в чому ситуація залежить від того, як люди дотримуються заходів безпеки та правил.

"Люди не дотримуються цих норм, поки хтось з їхніх близьких не потрапляє до лікарні, особливо в реанімацію. Тому що здається, що це така легка хвороба і її легко переносять. Так, багато її переносять легко, але в той самий час, коли ми говоримо про необхідність носити маску, то мова йде і про турботу стосовно людей старшого віку", - пояснив Ляшко.

Коронавірус в Україні: що відомо станом на 24 вересня