Немає впевненості, що карантин вихідного дня однозначно дасть позитивний результат, зазначає нардеп.
Україна і її економіка ще одного великого локдауну не переживе.
Про це сказав голова Комітету ВР з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький в ефірі ток-шоу "Право на владу", передає ТСН.
За його словами, карантин вихідного дня не розірве ланцюг коронавірусу, однак може зменшити кількість хворих.
"Ми ще одного великого локдауну не переживемо. Мета карантину вихідного дня - не розірвати ланцюг. Розірвати повний ланцюг може тільки повний локдаун. Але карантин вихідного дня може зменшити кількість хворих. Небагато, але деякий відсоток, що дасть можливість перезавантажитись ліжкам і всьому іншому. Якщо в нас зменшиться кількість госпіталізованих, то це дасть можливість хоч якось ліжкам побути на простої, хоча б 5-10 годин. Бо сьогодні ліжка експлуатуються 24 години на добу кожного дня", - сказав Радуцький.
Він зазначив, що наразі найбільшою проблемою є кількість ліжок і медичний персонал.
Читайте такожУ ВР назвали умову, за якої в Україні запровадять повний локдаун
"У нас найбільша біда - це лікарі й медичний персонал. Його на якомусь етапі навіть за наявності ліжок може просто не вистачати, бо лікарі теж хворіють, вони теж люди. В мене нема впевненості, що карантин вихідного дня однозначно дасть позитивний результат. Тому він і введений тільки на два тижні, щоб подивитися результати", - додав Радуцький.