REUTERS

Вчені Запорізького національного університету створили нову модель дезінфікуючого приладу - промисловий зразок озонатора.

Як повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України, прилад зможе очистити повітря та поверхні будь-яких типів від вірусів та інфекцій.

Над приладом працювали фахівці Інженерного інституту ЗНУ: Дмитро Алексієвський, Олег Панков і Костянтин Туришев.

Відео дня

Читайте також"Шикарний спосіб вкрасти купу грошей": Комаровський розкритикував дезінфекцію вулиць в містах і селах (відео)

«Працюючи над озонатором, науковці врахували такі параметри: компактність приладу; надійність в роботі - може працювати впродовж року без технічного обслуговування; економність - споживає мало енергії за значної продуктивності з отримання озону», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що ця експериментальна установка здатна впродовж години провести дезінфекцію приміщень площею до 300 куб. м.

«Водночас обробка не потребує використання реагентів і, що важливо, не залишає ніяких слідів на стінах або меблях. Тобто дезінфекцію з таким приладом можна проводити в будь-якому приміщенні», - додали в МОН.

Створення нової моделі озонатора стало відповіддю науковців на подолання поширенню коронавірусної інфекції.

Нині прилад вже показали на конференціях і форумах, на одній з яких ним зацікавилися представники Поліського державного університету. Це стало першим кроком для наукового обміну між вишами.

Як повідомляв УНІАН, прості дезінфектори нині стали одним з найпопулярніших товарів, їх продають на вулицях, в кіосках і рекламують блогери, але в пляшках може бути небезпечна для людського організму отрута.

Читайте також: