Під час епідемії діти також схильні до зараження коронавірусом.
Зараз в Україні триває епідемія коронавірусу. На жаль, цією підступною хворобою заражаються навіть діти. Кожні батьки повинні знати, які симптоми коронавірусної інфекції у дитини і як чинити при їх виявленні.
Діти та підлітки заражаються коронавірусом, як і дорослі, а також заражають інших. Коронавірус у дітей частіше протікає в легкій формі, проте він також може викликати ускладнення.
У більшості випадків діти набагато легше переносять хворобу. За різними оцінками, у близько 80% дітей коронавірус протікає легко або без симптомів, інші випадки - в середній і важкій формі. В Україні за час епідемії з десятка тисяч хворих дітей померли чотири дитини. Важливо пам'ятати, що навіть при захворюванні без симптомів дитина може заразити інших.
Також у дитини після перенесеної хвороби можуть залишитися неприємні наслідки для організму. Наприклад, можуть бути проблеми з диханням або втрата нюху. Тому починати лікування коронавірусу потрібно при перших симптомах.
Діти з хронічними захворюваннями і слабким здоров'ям важче переживають коронавірус і частіше страждають від ускладнень. До цієї групи належать діти, які мають хронічні захворювання легенів, астму, цукровий діабет, вроджені вади серця або ожиріння.
Симптоми COVID-19 у дітей різняться. Ці ознаки також можуть бути симптомами інших ГРВІ, тому діагноз може поставити тільки лікар. Але наступні симптоми повинні насторожити батьків:
Раніше вважалося, що при коронавірусі не буває нежитю, однак виключати цей діагноз при наявності нежиті не варто.
Читайте такожВажливо, не як уникнути, а як перенести коронавірус у якомога легшій формі - лікар
Якщо в групі або класі дитини хтось з дітей захворів на коронавірус - будьте обережні. Дозвольте дитині залишитися вдома і стежте за її самопочуттям.
Якщо тест на коронавірус буде позитивний - лікування хвороби призначить лікар. Не займайтеся самолікуванням - це може бути дуже небезпечно!
Привчіть дитину мити руки з милом завжди, коли вона приходить додому після вулиці. У громадських місцях одягайте дитині маску і міняйте кожні 2 години. На вулиці дитина не повинна торкатися до обличчя і пхати пальці в рот, поки не помиє руки. Щоранку вимірюйте температуру у дитини - при підвищенні температури краще не йти в школу і відлежатися вдома.
Обов'язково проведіть з дитиною кілька бесід на тему симптомів коронавірусу і шляхів його передачі. Дитина повинна мати основні знання про протікання хвороби і її відмінності від грипу. Але не залякуйте дитину - страх захворіти і постійний стрес їй зашкодять.
Читайте також на УНІАН: