Коронавірус - у МОЗ відповіли, чи введуть жорсткий карантин на тлі антирекордів з COVID-19 / фото УНІАН, Олександр Прилепа

Головний санлікар країни Віктор Ляшко переконаний, що система охорони здоров’я наразі справляється з приростом хворих на COVID-19.

Про це він заявив в інтерв’ю Радіо Свобода.

Читайте такожСтепанов пояснив, за яких умов інтерни та студенти лікуватимуть інфікованих COVID-19

«Сьогодні ми реєструємо по 5 000-5700 випадків в Україні – колапсу немає. Система охорони здоров’я справляється. Ми говоримо, що і до 10 тисяч – будемо справлятися…», – вважає Ляшко.

При цьому санлікар зауважив, що МОЗ розгортає додаткові місця для госпіталізації інфікованих, а «певні» лікарні, з огляду на завантаженість опорних медзакладів, будуть перепрофільовуватися.

«Ми робимо все можливе на національному рівні, щоб запобігти, по-перше, колапсу системи охорони здоров’я, по-друге, щоб не зупиняти нашу економіку. Ми розуміємо, що впровадження жорсткого локдауну – це вже виключно такий резервний момент, коли не можна буде нічого іншого зробити», – сказав Ляшко.

Останніми тижнями в Україні темпи поширення вірусу стрімко пришвидшилися. Станом на 17 жовтня коронавірус виявили у рекордних майже 6,5 тисяч громадян.

У столиці інфікованих побільшало на 598 киян, 12 хворих померли. Водночас медики звітують про критичну роботу лікарень. Так, опорна лікарня №6 уже заповнена інфікованими.

Всього в Україні захворіли на небезпечну недугу майже 300 тисяч громадян.

Коронавірус: новини

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram