Ілюстрація REUTERS

Фонд соціального страхування України (ФССУ) отримав 3 357 повідомлень від закладів охорони здоров’я щодо гострого професійного захворювання медичних працівників на COVID-19.

Читайте такожСтепанов: СOVID-19 внесено до переліку професійних хворобПро це начальник управління профілактики страхових випадків виконавчої дирекції ФССУ Сергій Таровик заявив на селекторній нараді за участі начальників відділів управління профілактики страхових випадків, керівників і страхових експертів з охорони праці управлінь виконавчої дирекції Фонду в областях та місті Києві, повідомляє прес-служба фонду.

Зазначається, що під час наради було проаналізовано та надано роз’яснення щодо спірних питань встановлення та розслідування гострих професійних захворювань, лабораторно підтверджених випадків інфікування SARS-CoV-2 медичних працівників.

Відео дня

«Від оперативності розслідування випадків захворювання медиків на COVID-19 залежить своєчасне надання їм матеріального забезпечення, страхових виплат і медико-соціальних послуг. Водночас, важлива об’єктивність проведення розслідувань», – зазначив він.

Станом на 17 червня затверджено 97 актів за формою Н-1/П щодо підтвердження гострого професійного захворювання медичних та інших працівників, які були безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та лікування пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Крім того, затверджено 33 акти за формою Н-1/НП щодо відсутності зв’язку інфікування з виконанням посадових обов’язків (зокрема, у разі інфікування медика у побуті).

Раніше УНІАН повідомляв, що Кабмін визначив порядок страхових виплат постраждалим від COVID-19 медикам.