У рекомендаціях МОЗ визначена процедура, наприклад, на випадок захворювання вчителя або дитини в класі.
Міністерство охорони здоров'я ретельно розробило всі правила та рекомендації щодо організації навчального процесу в умовах епідемії коронавірусу.
Про це заявив Міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі програми "Свобода слова" на каналі ICTV, передає НВ.
"Я впевнений, що якщо будуть дотримуватися цих правил які ми не ввели, то навчальний процес буде безпечним", - сказав він.
Читайте такожУ Києві цілу школу закрили на карантин через коронавірус у вчителів
Степанов нагадав, що раніше МОЗ розробило порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) для випускників шкіл, і ЗНО пройшло повністю безпечно.
При цьому Степанов підкреслив, що правила епідеміологічної безпеки дітей однакові по всій країні.
"Ми досить чітко сказали, які школи працюють, які не працюють в Україні в умовах адаптивного карантину. Чітко визначено, що виключно в містах та районах, віднесених до червоного рівня небезпеки, тільки там навчальний процес припиняється і вони не вчаться. Усі інші працюють", - сказав він.
Також міністр охорони здоров'я зазначив, що в рекомендаціях МОЗ визначена процедура, наприклад, на випадок захворювання вчителя або дитини в класі.
Він уточнив, що в таких випадках рішення приймає лікар-епідеміолог.
"Після того коли підтверджений випадок із учнем, треба взяти цю дитину, одягнути на неї маску, перевести її в інше приміщення, де вона буде знаходитися. У класі потрібно провітрити приміщення, зробити дезінфекцію всіх поверхонь, яких торкалася дитина, повідомити батькам. В залежності від стану цієї дитини вона відправляється додому разом із батьками на самоізоляцію, доноситься до відома сімейного лікаря, сімейний лікар викликає мобільну бригаду, яка робить відповідний тест дитині, щоб підтвердити або спростувати коронавірусну хворобу. Якщо підтверджено відповідно короновірусну хворобу, то лікар-епідеміолог визначає в залежності від контактів цю дитину, хто вирушає на самоізоляцію. Все це досить чітко визначено в алгоритмах", - сказав він.
Степанов зазначив, що в разі захворювання школяра "лікар-епідеміолог не буде відправляти на самоізоляцію всю школу і дітей, які не були в контакті з хворою дитиною".
"Так само відбувається, якщо, наприклад, захворів той чи інший учитель: рішення про самоізоляції будуть прийматися в залежності від його контактів. Це не означає, що вся школа йде на самоізоляцію", - сказав він.