В Україні у грудні буде 400 тисяч хворих на коронавірус, якщо динаміка збережеться / фото УНІАН, Олександр Прилепа

У грудні в Україні може бути 400 тисяч активних хворих на коронавірус. Такою буде ситуація, якщо поточна динаміка захворюваності збережеться.

Читайте такожСтепанов розповів, які пацієнти найчастіше потрапляють до лікарні з коронавірусом

За останні 14 днів активних хворих на COVID-19 в Україні стало приблизно на 30% більше. Про це у Facebook написав голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я нації Михайло Радуцький.

Для розуміння загрозливості ситуації, він запропонував проаналізувати динаміку поширення вірусу.

"За останні два тижні кількість активних хворих в Україні збільшилась з 122 тисяч до 164 тисяч, тобто приблизно на 30%. Якщо така динаміка збережеться і надалі, в грудні ми будемо мати вже активних 400 тисяч хворих", - написав він.

Згідно з підрахунками, госпіталізації потребують приблизно 15% від людей, у яких виявили COVID-19. Він нагадав, що за останню добу госпіталізували 1 100 пацієнтів, у яких середній або важкий перебіг захворювання.

Він також пояснив, що у "червоній" карантинній зоні перебувають здебільшого західні регіони, тому що вони посідають перші місця за динамікою зростання захворюванності. Це -  Хмельницька, Тернопільська, Івано-Франківська, Львівська та Рівненська області. 

Показник завантаженості ліжок у медзакладах, де лікують хворих на коронавірусну хворобу, в середньому по країні складає 62,3%. Наразі немає жодного регіону, де б цей показник складав менш як 50%.

Статистика спростовує міф, що хворіють на коронавірус найчастіше люди похилого віку. Найбільша кількість інфікованих у віковій групі від 50 до 59 років. Також багато хворих у групах від 30 до 49 років та від 60 до 69. Тобто хворіють майже всі дорослі. Менший відсоток хворих серед дітей та підлітків, але Радуцький зауважує, що це може бути пов’язано з тим, що перебіг хвороби у них доволі часто майже безсимптомний.

Помирають від COVID-19 найчастіше українці від 60 до 79 років - люди, які входять до групи ризику.

Статистика свідчить, що в країні є регіони, де кількість тестів явно недостатня. Наприклад, в Одеській області за добу проведено лише 1295 ПЛР-тестів і виявлено 506 інфікованих, а в Києві проведено 9114 ПЛР-тестувань і виявлено 598 хворих. Тобто в столиці кількість спроможність робити ПЛР-тестування у 7 разів вища, ніж в Одеській області.

До того ж в регіоні аномально високий відсоток нових хворих - майже 40%, тобто їхня справжня кількість, ймовірно, значно вища. 

Радуцький додав, що хоч кількість проведених тестів збільшилася на 15% і за минулу добу встановили рекорд з кількості тестів – 36 тисяч - все одно показники тестування не встигають за зростанням кількості інфікованих. 

За його словами, система охорони здоров'я повинна витримати в грудні, але в лютому прогнозують другий пік захворюваності. Що буде далі – невідомо. Радуцький підсумував, що потрібно вже сьогодні робити все, щоб стримати темпи епідемії та уникнути локдауну країни.

"Наша система охорони здоров'я за умови розгортання додаткових лікарень повинна витримати. Але грудень не останній місяць зими. Другий пік захворюваності на грип традиційно припадає на лютий. Тому ми вже сьогодні повинні робити все, щоб стримати темпи епідемії та уникнути локдауну країни", - зазначив Радуцький.

Коронавірус в Україні: що варто знати

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram