У "Слузі народу" відреагували на демарш щодо карантину вихідного дня / фото УНІАН, Прилепа Олександр

Мерам українських міст, які відмовилися виконувати вимоги карантину вихідного дня, треба "нормально сісти й поговорити" з представниками центральної влади щодо знаходження дієвих заходів боротьби з поширенням коронавірусної інфекції.

Читайте такожЛяшко назвав фактори, які ускладнюють перебіг коронавірусу (відео)

Про це заявила в ефірі телеканалу "Україна 24" заступниця голови парламентської фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук. Вона зазначила, що й сама не підтримує ідею карантину вихідного дня.

Відео дня

"Я як представниця комітету з питань гуманітарної політики, який опікується закладами культури, скептично ставлюсь до ефективності карантину вихідного дня. Я слухала думку людей, як це відбувається на практиці. Працює громадський транспорт, працюють великі супермаркети – все одно є місця скупчення людей. Очевидно, що два дні недостатньо, щоб розірвати ланцюг інфікування", - сказала вона.

Водночас "слуга народу" зазначила, що не розуміє демаршу мерів.

"Я за те, щоб разом з місцевим самоврядуванням нормально сісти й поговорити – і знаходити дієві заходи. Я вчора від підприємців сфери ресторанного бізнесу у Тернополі почула думку, що краще піти на двотижневий локдаун, але тоді ніхто не працює, аніж незрозуміло, скільки вихідних працювати в такому режимі. Для закладів культури, громадського харчування – це половина виручки за тиждень, і це ставить під загрозу взагалі роботу цих закладів", - зауважила Кравчук.

Карантин вихідного дня в Україні