Можливість прийняти дві дози різних вакцин може сильно спростити процес масової вакцинації від коронавірусу.
У Великій Британії вчені запустили перше у світі дослідження, мета якого перевірити, чи може одна людина безпечно прийняти дві різні вакцини від COVID-19. Експерти вважають, що така можливість може дати додаткову гнучкість і навіть посилити захист від коронавірусу.
Як пише CNN, дослідження буде тривати 13 місяців. В його рамках добровольці отримають одну дозу вакцини, розробленої Оксфордським університетом і компанією AstraZeneca, а потім ще одну дозу від Pfizer/BioNTech. При цьому, уколи будуть робити в різних комбінаціях і з різними інтервалами. Про це повідомили в Департаменті охорони здоров'я Великої Британії.
"Якщо ми доведемо, що ці вакцини можна використовувати як взаємозамінні в одному процесі, це сильно підвищить гнучкість поширення вакцин. А також це може дати підказку, як розширити захист на нові штами коронавірусу", - сказав головний дослідних і професор педіатрії й вірусології Оксфордського університету Меттью Снап.
Читайте такожУ МОЗ назвали точну дату початку вакцинації від COVID-19
Заступник головного санітарного лікаря Англії Джонатан Ван-Там вказав на виклики, з якими вже зіштовхнулася масова вакцинація людей від коронавірусу. Особливо процес стримують проблеми з поставками вакцин. Тож більш гнучкі програми вакцинації могли б покращити ситуацію. Але для цього потрібні чіткі медичні дані.
"Цілком можливо, що поєднання вакцин спровокує навіть сильнішу імунну реакцію й дасть вищі рівні антитіл, які будуть забезпечувати захист довше. Але без клінічних випробувань ми цього не дізнаємося", - сказав Ван-Там.