У доповіді професора Національного медичного університету імені Богомольця Олега Чабана також зазначається, що у тих, хто пробув на карантині більше як 10 днів, частіше виникають посттравматичні стресові розлади, насамперед, уникаюча поведінка.
Збільшення тривалості нічного сну тільки на одну годину зменшує шанси захворіти COVID-19 на 12%, а денний сон - на 6%.
Читайте такожУкраїна пройшла пік захворюваності на COVID-19 - МОЗ
Про це на своїй сторінці у Facebook написала головний позаштатний інфекціоніст Міністерства охорони здоров'я, доктор медичних наук Ольга Голубовська, посилаючись на дані доповіді завідувача кафедри медичної психології, психосоматичної медицини і психотерапії медико-психологічного факультету НМУ ім. Богомольця Олега Чабана, яку він зробив на Євразійському конгресі, присвяченому постковідним розладам.
"Збільшення нічного сну тільки на одну годину зменшує шанси захворіти COVID-19 на 12%, а денний сон - на 6%", - процитувала Голубовська дані з доповіді.
Також вона повідомила, що у тих, хто пробув на карантині більше як 10 днів, частіше виникають посттравматичні стресові розлади, насамперед, уникаюча поведінка.
"Для соціальних тварин, до яких людина належить, бути поза соціальними зв'язками не тільки сумно, а й небезпечно - мозок входить у режим самозбереження, скрізь ввижаються загрози", - наголошується в доповіді.