Уряд підготував план виходу з карантину. Все залежатиме від того, чи знижуватиметься рівень захворюваності на коронавірус.
В Україні з 12 березня запроваджено карантин з метою запобігання поширенню коронавірусу. Зокрема, з 19 березня було припинено роботу метрополітену, а наземний громадський транспорт перевозить громадян лише за спеціальними перепустками. 22 квітня Кабінет міністрів України ухвалив рішення продовжити дію карантину до 11 травня.
Читайте такожПрем'єр-міністр Шмигаль розповів, коли Україна відкриє кордони
Уряд продовжив дію карантинних обмежень, спираючись на прогноз учених, які очікують два сплески коронавірусу в Україні: орієнтовно наприкінці квітня та між 3 і 8 травня. Збільшення хворих прогнозують через порушення карантину вірянами на великодні свята.
При цьому в уряду розглядають 11 травня як "бажаний кордон", після якого будуть надходити позитивні дані й це дозволить уже з 12 травня почати пом’якшення обмежень.
Плавний вихід із карантину розпочнеться за двох ключових умов, які озвучив президент Володимир Зеленський:
У Міністерстві охорони здоров’я, своєю чергою, уточнили, що основним критерієм початку виходу України з карантину є зменшення захворюваності при збільшенні кількості тестувань, а також суттєве зростання числа людей, які одужали.
Терміни початку пом’якшення карантину залежатимуть від того, як в Україні пройдуть два прогнозовані піки захворювання на COVID-19. За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, уряд буде моніторити ситуацію, епідемічний стан, і розглядатиме різні варіанти щодо послаблення карантинних обмежень, у тому числі після 11 травня.
Вихід із карантину відбуватиметься у 5 етапів, відповідно до підготовленого урядом плану. Стартова точка реалізації цього плану може настати 11 травня за умови сприятливої епідемічної ситуації.
Етапи зняття карантину:
Цей поетапний план виходу з карантину можуть скоротити, якщо в Україні кількість нових заражень почне різко знижуватися.
У рамках плану виходу з карантину Кабміном розроблено поетапне відновлення роботи громадського транспорту.
Читайте такожМаски, дезінфектори та дистанція: глава МОЗ попередив, що деякі обмеження існуватимуть тривалий час
Так, спершу уряд планує полегшити обмежень функціонування міського транспорту, але за певних умов і соціальної дистанції.
Наступним етапом буде запуск міжміського, а потім – міжобласного сполучення. І насамкінець уряд розглядатиме відновлення авіаперевезень або глобальних залізничних перевезень.
Однак точної дати, коли це буде можливим, в уряді не беруться прогнозувати. Міністр інфраструктури Владислав Криклій, зі свого боку, уточнив, що навіть після запуску громадського транспорту діятимуть певні обмеження, а саме – масковий режим та обмеження щодо кількості людей у салоні.