Уже в листопаді у день можуть фіксувати до 10 тисяч нових інфікованих.
Аналітики Київської школи економіки попередили про можливе розгортання сценарію, згідно з яким до кінця року в країні може бути до майже 20 тисяч летальних випадків через ускладнення COVID-19.
Читайте такожНа Харківщині створять мобільні бригади для лікування хворих на коронавірус вдома
Такі результати моделювання Київської школи економіки, представлені в презентації «Аналіз поточної ситуації та моделювання сценаріїв поширення захворювання COVID-19».
Автори дослідження вказують, що сценарій уповні можливий, якщо уряд проігнорує введення комплексних обмежень у зонах спалахів вірусу.
Уже з листопада у день можуть фіксувати до 10 тисяч нових інфікованих. Водночас весняний пік країні вдалось обійти завдяки карантину.
Аналітики зауважили, що Україна нині серед країн з найскладнішим становищем: вона сьома за кількістю нових хворих і четверта – за показником смертності.
«По тестуванню та виявленню хворих на COVID-19 Україна — на останньому місці в Європі. Схожа ситуація у Чехії, де влада ввела жорсткий карантин: закриті школи та дитсадки, заборонені масові заходи», – пояснив керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки Павло Ковтонюк.
Коронавірус в Україні: як епідемію переживуть регіони
У дослідженні йдеться, що вже за два тижні ситуація з COVID-19 може стати критичною у 7 областях: Харківській, Сумській, Хмельницькій, Тернопільській, Полтавській, Рівненській та Житомирській області.
Водночас темп поширення вірусу на сьогодні вдалось стабілізувати у чотирьох регіонах: Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій та Чернівецькій.
Та у жодному регіоні поширення коронавірусу не контролюється, кажуть аналітики. Тому Україна йде до найгіршого сценарію.
Останніми тижнями в Україні стрімко зростає кількість нових інфікованих. Станом на сьогодні в країні виявили 5 тис. 62 випадки зараження.
З огляду на щоденні антирекорди уряд продовжив адаптивний карантин до кінця 2020 року.
Та попри регулярні звіти Кабміну щодо успішної боротьби з пандемією, система охорони здоров’я працює на виснаження. Регіони розповідають про брак ліжко-місць для госпіталізованих хворих. Лікарі масово звільняються через невиплати обіцяних доплат й нестачу захисного одягу та необхідного обладнання.
Коронавірус в Україні: новини 15 жовтня